Arama sonuçları

YÖK, araştırma görevlilerini uyardı

YÖK, araştırma görevlilerini uyardı

YÖK, araştırma görevlilerini uyardı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), öncelikli alanlardaki araştırma görevlilerinden lisansüstü eğitim tercihi yapacaklara 14 Ocak'a kadar internet üzerinden bilgilerini güncellemeleri uyarısı yaptı.   

YÖK konuyla ilgili duyuru yayımladı. Buna göre 2016 yılında ilan edilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 50/d maddesi uyarınca atanan öncelikli alanlardaki araştırma görevlilerinden lisansüstü eğitim için tercih yapacakların 14 Ocak saat 17.00'ye kadar bilgilerini güncellemeleri uyarısı yapıldı.

YÖK, ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNİ UYARDI

Araştırma görevlileri güncelleme işlemi e-devlet şifreleri ile "https://yoksis.yok.gov.tr/TS/"  adresinden sisteme giriş yaparak, ALES, yabancı dil puanları, kişisel bilgilerini ve eğitim bilgilerini güncelleyecek.

Belirtilen tarihe kadar güncelleme yapmayan kişiler tercihte bulunamayacak. Duyuruda, daha önce tercih yaparak bir lisansüstü eğitim programına yerleşen ve eğitimine devam eden araştırma görevlilerinin de tercih yapmaması gerektiği kaydedildi. 

YÖK tarafından ayrıca, öncelikli alan araştırma görevlilerinin lisansüstü eğitim kontenjanları ve tercih işlemlerine ilişkin duyurunun da daha sonra yapılacağı ifade edildi.

 

04-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş