Arama sonuçları

YÖK Başkanı Saraç 'araştırma ve aday araştırma' üniversitesi rektörleriyle görüştü

YÖK Başkanı Saraç 'araştırma ve aday araştırma' üniversitesi rektörleriyle görüştü

YÖK Başkanı Saraç 'araştırma ve aday araştırma' üniversitesi rektörleriyle görüştü. YÖK Başkanı Saraç, görüşmeye ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı.

Saraç, YÖK'ün ülkeye kazandırdığı projelerden birisinin de "Üniversitelerde İhtisaslaşma ve Misyon Farklılaşması Projesi" olduğunu ifade etti. Saraç, "araştırma ve aday araştırma" üniversitelerinin rektörleri ile sıkça yaptıkları istişarelere salgın döneminde de devam ettiklerini, bu kapsamda video konferans yöntemiyle bir araya geldiklerini bildirdi.

YÖK BAŞKANI SARAÇ 'ADAŞTIRMA VE ADAY ARAŞTIRMA' ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Toplantıda öncelikle Kovid-19 salgını sürecinde bu üniversitelerdeki mevcut durum ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldıklarını aktaran Saraç, şunları kaydetti:

"Ayrıca proje kapsamında yaptıkları çalışmaları ve gelecekteki planlamalarını bizlerle paylaştıkları çok faydalı bir toplantı oldu. Değerli rektörlerimize ve ekiplerine gayretlerinden dolayı teşekkür eder, bu vesile ile yeni yayımlanan 'Yükseköğretimde İhtisaslaşma ve Misyon Farklılaşması: Araştırma Üniversiteleri' adlı kitabımızı da sizlerin istifadesine sunmak isteriz."

İlgililer yayına "https://www.yok.gov.tr/yayinlar/yayinlarimiz" internet adresinden ulaşabilecek.

17-06-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş