Arama sonuçları

YÖK rektörleri uyardı: Dekanlara mobbing yapmayın

YÖK rektörleri uyardı: Dekanlara mobbing yapmayın

YÖK rektörleri uyardı: Dekanlara mobbing yapmayın. Yeni atanan rektörlerin mevcut dekanlara yönelik sergiledikleri bazı tutum ve uygulamalara ilişkin son dönemlerde çeşitli şikâyetlerin ve duyumların YÖK’e ulaşması üzerine, YÖK üniversitelere yazı gönderdi.

YÖK REKTÖRLERİ UYARDI: DEKANLARA MOBİNG YAPMAYIN

YÖK bütün devlet üniversitelerine uyarı yazısı gönderdi. Yazıda, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Anayasada fakültelere dekan atamalarının nasıl gerçekleşeceği belirlendiği hatırlatıldı. Görev süreleri, rektörlerin görev süresinden bağımsız tutulmuşken, kimi üniversitelerde yeni atanan rektörlerce mevcut dekanlara görevden ayrılmaları yönünde telkinde bulunulduğu veya mobing yapıldığı bilgilerinin alındığı ve şikâyetlerin ulaştığı belirtildi.

Yazıda şöyle denildi:

“Yükseköğretimde yönetişim modelini öne çıkaran YÖK olarak, yeni atanan rektörlerce mevcut dekanlara görevlerini bıraktırmaya yönelik herhangi bir tutum takınılmamasını, üniversitelerin çoğulcu bir yönetim anlayışıyla ve mevzuat çerçevesinde bileşenleri ile birlikte yönetilmesini özellikle önemsiyoruz.”

 

 

 

 

 

04-07-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş