Arama sonuçları

Yönetici görevlendirme yönetmeliğinde ne değişti?

Yönetici görevlendirme yönetmeliğinde ne değişti?

Yönetici görevlendirme yönetmeliğinde ne değişti? Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına müdür olarak görevlendirileceklerde atölye ve laboratuvar öğretmenleri kapsamında olma şartı aranacak. Ayrıca, imam hatip liselerine müdür olarak görevlendirileceklerde de İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri alan öğretmeni olması şartı bulunuyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nca hazırlanan "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı. 

YÖNECİ GÖREVLENDİRME YÖNETMELİĞİNDE NE DEĞİŞTİ?

MEB'e bağlı eğitim kurumları yöneticiliklerini ikinci görev olarak yürüteceklerin görevlendirilmelerine ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelikte yapılan değişiklik kapsamında müdür olarak görevlendirileceklerde aranacak özel şartlarda yeni düzenlemelere gidildi. 

MESLEK VE İMAM HATİP LİSELERİNE GÖREVLENDİRME

Buna göre müdür olarak görevlendirileceklerde ayrıca mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına müdür olarak görevlendirileceklerde atölye ve laboratuvar öğretmenleri kapsamında olma, imam hatip liselerine müdür olarak görevlendirileceklerde de İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri alan öğretmeni olma şartları aranacak. 

Yönetmeliğin ikinci fıkrasında belirtilen niteliklerde aday bulunmaması halinde, diğer alan öğretmenlerinden de görevlendirme yapılabilecek. 

09-02-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş