Arama sonuçları

Yurtdışında okumak isteyene 10 bin sterlin destek

Yurtdışında okumak isteyene 10 bin sterlin destek

Yurtdışında okumak isteyene 10 bin sterlin destek var. Yurtdışındaki herhangi bir yükseköğrenimkurumunda lisans veya lisansüstü eğitim almak isteyen öğrencilere verilen Global Eğitim Ödülleri – The Global Study Awards (TGSA), bu yıl toplam 6 kişiye 10 bin Sterlin değerinde eğitim desteği sunulacak. 

YURTDIŞINDA OKUMAK İÇİN DESTEK 

British Council IELTS, International Student Identity (ISIC) ve StudyPortals’ın işbirliğiyle dağıtılan ödüller, yürüteceği akademik çalışmalarla topluma katkı yapma potansiyeli taşıyan, kariyerini ilerletme konusunda kararlı, kültürlerarası anlayış ve etkileşimi artırma konusuna yakın ilgi duyan kişileri desteklemeyi amaçlıyor.

ÖDÜL İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Altı TGSA ödülünden dördünün dağıtılacağı 2017 Güz dönemi için başvurular  30 Haziran 2017 tarihine dek devam edecek. 2018 Bahar dönemi için kayıt yaptıran öğrencilere dağıtılacak diğer iki ödül için ise son başvuru tarihi 30 Eylül 2017. Öncelikle öğrencilerin okul ücretini karşılamayı hedefleyen 10 bin Sterlin değerindeki ödül, söz konusu ücretin bu miktarın altında olması hâlinde öğrencilerin geçim giderleri için de kullanılabilecek. 

AYRINTILI BİLGİ NASIL ALINIR?

Global Eğitim Ödülleri’ne başvuru yapabilmek için British Council’ın İngilizce yeterlilik sınavı IELTS ve resmi test raporu olan “Test Report Form”u almış olmak gerekiyor. Başvuru süreci hakkında ayrıntılı bilgi almak için britishcouncil.org.tr/exam/ielts/award adresini ziyaret edebilir ya da competitions@isic.org adresine e-posta atabilirsiniz.

Global Eğitim Ödülleri – The Global Study Awards’a başvurularınızı mastersportal.eu/pages/the-global-study-awards adresi üzerinden yapabilirsiniz.

28-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş