Arama sonuçları

30 bin üniversiteli ‘dijital okuryazarlık’ dersi alıyor

30 bin üniversiteli ‘dijital okuryazarlık’ dersi alıyor

30 bin üniversiteli "dijital okuryazarlık" dersi alıyor. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında 30 bin öğrencinin dijital okuryazarlık eğitimi aldığını söyledi.

30 BİN ÜNİVERSİTELİ "DİJİTAL OKURYAZARLIK" DERSİ ALIYOR

Saraç, Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşım yaptı. "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi" kapsamındaki Ağrı İbrahim Çeçen, Bayburt, Bingöl, Iğdır, Munzur, Muş Alparslan, Siirt ve Şırnak üniversitelerinin rektörleriyle YÖK'te toplantı düzenlediklerini ve projedeki son durumu müzakere ettiklerini belirtti.

8 ÜNİVERSİTEDE UYGULANIYOR

Yükseköğretim tarihinde bir ilk olan projenin YÖK'ün koordinasyonunda 8 pilot üniversitetarafından başarılı şekilde yürütüldüğüne işaret eden Saraç, şunları kaydetti:

"Projemiz kapsamında toplam 3 bin 112 öğretim elemanımız, 'dijital çağda yükseköğretimde öğrenme ve öğretme", 30 bin 2 öğrenci de 'dijital okuryazarlık' dersini alıyor. Yükseköğretimimizi, ülkemizin 2023 hedeflerine uygun, küresel çapta rekabet edebilir bir yapıya kavuşturmayı amaçladığımız projemizle üniversitelerimizin dijital dönüşümünü sağlamaya yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz."

28-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş