Arama sonuçları

Atıklar ‘Sıfır Atık Projesi’ ile Arı’da geri kazanıldı

Atıklar ‘Sıfır Atık Projesi’ ile Arı’da geri kazanıldı

Atıklar ‘Sıfır Atık Projesi’ ile Arı’da geri kazanıldı. “Sıfır Atık Projesi” kapsamında yeşil bir doğa, verimlilik ve ekonomiye katkıda bulunmaya dönük proje ve çalışmalar yürüten Özel Arı Okulları, kısa bir sürede tonlarca atığın geri dönüşümle kazanılmasını sağladı. 

Özel Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Seda Tarman proje ile ilgili şunları söyledi: 

ATIKLAR ‘SIFIR ATIK PROJESİ’ İLE GERİ KAZANILDI

“Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri bütününde gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek ve kaynakların verimli bir biçimde yönetimini sağlayabilmek amacıyla yürütülen “Sıfır Atık Projesi”ni, Özel Arı Okulları olarak koşulsuz destekliyoruz. 7 aylık kısa bir sürede tüm öğrencilerimizin katkılarıyla bu yöndeki çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda, türlerine (kâğıt, plastik, cam, metal, elektronik atık, tıbbi atık vb.) uygun biçimde ayrıştırdığımız atıkları geri dönüştürülmek üzere lisanslı firmalara teslim ettik. Ayrıştırarak biriktirme kumbaralarında topladığımız atıkların yaşama nasıl geri dönüş sağladığını da somut örneklerle paylaşmak için okulumuzun farklı yerlerine öğrencilerimizin tasarlayıp ürettikleri kumbaraları yerleştirdik.

10 TONDAN FAZLA ATIK GERİ DÖNÜŞÜMLE KAZANILDI

Bu proje ile Özel Arı İlkokulunda 3 ton 662 kg, Özel Arı Ortaokulunda 4 ton 372 kg, Özel Arı Anadolu Lisesinde 1 ton 280 kg ve Özel Arı Fen Lisesinde ise 1 ton 171 kg değerlendirilebilir atığı geri dönüştürdük.” 

16-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş