Arama sonuçları

Galatasaray İlkokulu Kurası: Kimler katılabilir?

  Galatasaray İlkokulu Kurası: Kimler katılabilir?

Galatasaray İlkokulu Kurası: Kimler katılabilir? Galatasaray Üniversitesi Galatasaray İlkokulu her yıl 50 öğrenciyi noter huzurunda çekilen kura ile birinci sınıfa alıyor.  Kuraya katılım için ise başvurular başladı. Geçen yıl katılımın ücretsiz olduğu kurayı bu yıl tekrar Galatasaray Eğitim Vakfı  düzenlediği için katılım ücreti 300 TL.

Ayrıca bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle farklı bir kura sistemi olacak. Galatasaray İlkokulu’na, kura kayıtları randevu sistemiyle yapılıyor. Bu sene veiller kura kayıtlarına çocuklarını götürmeyecek. Başvurular 18 Temmuz’da son bulacak. Başvurular 09.00-17.30 saatlerinde Galatasaray Lisesi’nde kabul edilecek. Ancak 5-12 ve 15 Temmuz tarihlerinde kayıt alınmayacak.

 

GALATASARAY İLKOKULU KURASI: KİMLER KATILABİLİR?

Kura kayıtta şu kurallar dikkate alınacak:

-Bina girişinde termal kamera ile ateş kontrolü yapılacak.

-Yetkililerin pandemi nedeniyle sakıncalı göreceği kişiler kayda giremeyecek.

-Her aday için en fazla bir kişi binaya kabul edilecek.

-Kura kaydına gelen kişi, birden fazla öğrenci için (66 aydan büyük olmak kaydı ile) kura başvurusu yapabilecek.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

66-67-68 aylık adaylar için başvurular bizzat aday öğrenci anne, baba veya yasal vasisi tarafından yapılacak. Kayda gelen kişinin yanında TC kimlik numaralı resmi belge (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport) bulundurması, vasi olan kişilerin mahkeme kararının aslını veya noter tasdikli örneğini ibraz etmeleri gerekecek.

Randevu sistemi  üzerinden kayıt olmamış adaylar için kura başvurusu kabul edilmeyecek. Randevular https://erandevu.gsl.gsu.edu.tr  web adresinden alınacak. Her aday öğrenci için ayrı randevu alınması gerekecek.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKENLER NEDİR?

MEB Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 11. maddesinin altıncı fıkrasının (a) bendine göre başvuru için gereken koşullar ve belgeler şöyle:

-Doğum tarihi 30.09.2013 - 30.12.2014 tarihleri arasında olup ( 69-84 aylık ), 2019-2020 Eğitim - Öğretim yılında herhangi bir ilkokulun 1. Sınıfına başlamamış ve devam etmemiş olan aday öğrenciler kuraya katılabilecekler. Herhangi bir ilkokula 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için önkayıt veya kayıt yaptırmış olan öğrenciler de kuraya katılabilecek.

-Doğum tarihi 31.12.2014 - 30.03.2015 tarihleri arasında ( 66-67-68 aylık ) olan aday öğrencinin anne, baba veya yasal vasisi kayıt esnasında yazılı olarak, öğrencinin ilkokul birinci sınıfa devam etmesini istediğini beyan edecekleri matbu dilekçe imzalayacak. 

-Aday öğrencinin nüfus cüzdanının aslı ve bir adet fotokopisi  başvuruda yanınızda olmalı. Bir de Randevu Formu çıktısını yanınıza almayı unutmayınız.

 

BUNLARA DİKKAT EDİLECEK

-Bina girişinde termal kamera kontrolü vardır. Yetkililerin pandemi nedeniyle sakıncalı göreceği kişiler kayda giremez.

-Aynı aday öğrenci için kuraya katılım amacı ile birden fazla kayıt tespit edildiğinde başvuru iptal edilir.

-Kuraya kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra kura numarasını içeren belge ilgililer tarafından başvuru sahiplerine teslim edilir.

KURA ÇEKİŞİLİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Kura Cekilisi Kura, 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 11.00'de, Noter, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcisi, Galatasaray Lisesi ve Galatasaray İlkokulu yetkilileri huzurunda piyango yöntemiyle yapılacak. Çekiliş sonucunda 50 aday öğrenci yedek liste olmadan belirlenecek. Kurada isimleri belirlenen aday öğrencilerin listesi aynı gün www.gs1.gsu.edu.tr ve www.gsi.gsl.edu.tr adresindeki web sitesinde yayımlanacak.   

KAYITLAR NASIL YAPILACAK?

-Kurayla belirlenen aday öğrencilerin velileri (anne, baba veya yasal vasi) 22-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında Galatasaray ilkokuluna kayıt yaptıracaklarını beyan edecekler.

-Kayıt beyan süresi bitiminde belirlenen 50 kişilik kontenjanın dolmaması halinde, başvuru listesindeki adaylar arasında 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 11.00'de yeniden aynı yerde ve aynı yöntemle kura çekilişi yapılacak.

-İkinci kura ardından tespit edilen aday öğrencilerin kayıt beyanı 29 Temmuz 2020 Çarşamba günü yapılacak.

-2019-2020 eğitim-öğretim yılında herhangi bir ilkokulun 1. sınıfına kayıt yaptırmış ve devam etmiş olduğu tespit edilen aday öğrenciler kurada kazansalar bile kesin kayıtları yapılamaz.

Kesin kayıtlar: Kura ile seçilen öğrencilerin kesin kayıt işlem ve tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı Mevzuatına göre Galatasaray İlkokulu Müdürlüğünce www.gsi.gsu.edu.tr web adresinden duyurulacak.

04-07-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş