Arama sonuçları

Geleceğin mimarları sektöre hazırlanıyor

Geleceğin mimarları sektöre hazırlanıyor

Yapı sektörünün isimlerinden birisi olan Bien, kurduğu Academia programı ile geleceğin mimarlarını sektöre hazırlıyor. Academia programının amacı geleceğin mimarlarını sektöre hazırlamak, onlara seramik sektörünün dinamiklerini ve mesleki inceliklerini aktarmak. 

Bu yıl da program yeni dönemine Ankara OSTİM Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü öğrencileriyle buluşarak başladı.

70 öğrencinin katıldığı eğitimde, Bien Marka ve İletişim Müdürü Ali Naci Ülkü, Bien Banyo Grubu Pazarlama Müdürü Cem Güvengiriş ve Mimar İlişkileri Uzman Yardımcısı Ayşe Çelik öğrencilere mesleki ve teknik bilgiler aktardı. OSTİM Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sare Sahil’in de katıldığı eğitimde, öğrencilerin sorularını yanıtladılar. 

ÜNİVERSİTELİLERLE BULUŞACAK 

Bien Pazarlama Direktörü Sümer Durmaz, sektörün lider markalarından biri olarak ‘üniversite-sanayi’ iş birliğine büyük önem verdiklerini ve Academia programının da bu bakış açısının bir yansıması olduğunu söyledi. Bugüne kadar ülke çapında birçok üniversitede binlerce öğrenciyle buluştuklarını hatırlatan Durmaz, şöyle konuştu: 

“Bu yıl da Türkiye genelinde mimarlık ve iç mimarlık öğrencileriyle bir araya gelerek onları sektörümüz hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz. Eğitim programımız kapsamında öğrencilere sektörümüzü yakından tanıtıyor, aynı zamanda sektöre dair farkındalıklarını da artırıyoruz. Verdiğimiz mesleki ve teknik bilgilerle geleceğin mimarlarının gelişimine katkıda bulunuyoruz. Bien, Academia programı ile yıl boyunca Türkiye genelinde farklı üniversitelerdeki üniversite öğrencileriyle buluşmaya devam edecek.” 

24-01-2024


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş