Arama sonuçları

İEL: İzmir Marşı söyleyen öğrencilere tokat

İEL: İzmir Marşı söyleyen öğrencilere tokat

İEL: İzmir Marşı söyleyen öğrencilere tokat. Türkiye’nin en köklü ve en yüksek puanlı liselerinden biri İstanbul (Erkek) Lisesi. İşte bu lisede yaşanan olay sosyal medyanın gündeminde. 29 Ekim törenleri için hazırlanan öğrencilerin İzmir Marşı’nı söylemek istemesi İstanbul Erkek Lisesi  müdür yardımcısını çileden çıkardı. Okul yöneticisi İzmir Marşı’nı söyleyen bazı öğrencileri tokatladı.

İEL: İZMİR MARŞI’NI SÖYLEYEN ÖĞRENCİLERE TOKAT

Proje Okullardan biri olan yani yöneticileri ve öğretmenleri artık sınavla değil, Bakan oluru ile atanan okul haline gelen İstanbul Erkek Lisesi “tokat” skandalı ile sarsılıyor. Cumhuriyet’in haberine göre okulun müdür yardımcısı İzmir Marşı’nı söyleyen öğrencilerden bazılarına tokat attı.

Okul müdürünün gece velilere mesaj attığı iddia edilen mesajda "Kendisini de çok üzen ve yine kendisinin de tasvip etmediği bir şekilde müdahale etmiştir" ifadeleriyle tokatın atıldığı kabul ediliyor.

İEL'de Cumhuriyet Bayramı töreninde programda olmayan İzmir Marşı söylenince Müdür Yardımcısı’nın bir iki öğrenciyi tokatlamasına varan olayla ilgili okul müdürünün velilere attığı iddia edilen bilgilendirme yazısı şöyle:

OKUL MÜDÜRÜ NE DİYOR?

“Değerli velilerimiz, bugün yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamasında üzücü bir hadise yaşanmıştır. Bilindiği üzere bir haftadır Bakanlığımızın görevlendirmesiyle okul müdürlerine yönelik düzenlenen hizmetiçi seminerde görevli olarak bulunmakta ve dolayısıyla idari izinli sayılmaktaydım. Okul Müdür vekilliği de Müdür başyardımcımız Metin Kuş Beye tevdi edilmiştir. Dolayısıyla okulda yapılacak törenle görevi icabı Metin Bey ilgilenmiştir. Ancak törenin içeriğine kendisinin izni olmadan eklenen kısımları çıkartmış bu ise bazı yanlış anlaşılmalara sebep olmuştur. Törenin bitiminde ise bir grup öğrencimiz tören içeriğinde olmayan marşları söylemek isteyince öğrencilere şuan kendisini de çok üzen ve yine kendisinin de tasvip etmediği bir şekilde müdahale etmiştir. Yaşanan olay tasvip edilecek bir durum olmasa da 10 yılı aşkın bir zamandır İEL’e gece gündüz hizmet etmiş birine karşı yargısız infaz yapılması doğru değildir. Öğrencilerimizin velileriyle görüştüğümü süreç konusunda kendilerini bilgilendireceğimi ifade etmek isterim. Okul müdürü olarak gereken idari soruşturmayı ivedilikle açacağımı bildirir herkese iyi geceler dilerim.”

 

27-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş