Arama sonuçları

İşte bu sektörde kadınlar daha çok kazanıyor

İşte bu sektörde kadınlar daha çok kazanıyor

İşte bu sektörde kadınlar daha çok kazanıyor. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, sağlık sektöründe kadınların erkeklerden daha fazla kazandığını belirtti. Atay, "Eczacılıkta yüzde 20, diş hekimliğinde yüzde 7-8, tıpta ise 3-4 aralığında kadınlar erkeklerden daha fazla kazanıyor" dedi.

Atay, Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfınca bu yıl 15'incisi düzenlenen "Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi"nde konuştu. Sağlık sektörünün avantajını ve farkını değerlendiren Atay, şunları kaydetti:

İŞTE BU SEKTÖRDE KADINLAR DAHA ÇOK KAZANIYOR

"Bütün mesleklerde kadın erkek kazanç gelir bağlamından mukayese ettiğimizde süreç sadece ülkemiz için değil bütün dünyada kadınların aleyhinedir. Ama sadece sağlık sektöründe, ülkemizde yaptırdığımız birincil analizlere göre kadınlar erkeklerden daha fazla kazanıyor. Ülkemizde kadınlar, eczacılıkta yüzde 20, diş hekimliğinde yüzde 7-8, tıpta ise 3-4 aralığında erkeklerden daha fazla kazanıyor. Meslek, kadınlara pozitif ayrımcılık sağlayan bir sektör haline gelmiştir."

 

28-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş