Arama sonuçları

Mesleki eğitim Türkiye'de gözde olacak

Mesleki eğitim Türkiye'de gözde olacak

Mesleki eğitim Türkiye'de gözde olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  şöyle dedi: "Mesleki eğitimle ilgili önümüzdeki önümüzdeki yıllarda çok farklı atılımların, hamlelerin olduğunu hep beraber göreceğiz. Bu hamleler ilerledikçe bu tür okullara rağbetin çok artacağını, mesleki ve teknik eğitimin Türkiye'de gözde kurumlar haline geleceğine birlikte şahit olacağız." dedi.

MESLEKİ EĞİTİM TÜRKİYE'DE GÖZDE OLACAK

Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın da katılımıyla Balıkesir'in İvrindi İlçesi'nde Nurol Holding tarafından yapımına başlanan Doğal Kaynaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile altın madeni işletmesinin temel atma törenine katıldı. 

MESLEKİ EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ

Mesleki eğitimin 2023 vizyonu için son derece önemli olduğunu vurgulayan Selçuk, şöyle konuştu:

"Buraya bakanlıkta beraber çalıştığımız Prof. Dr. Mahmut Özer ile geldim. Mesleki eğitimin yükseltilmesi anlamındaki tüm projelerimiz onun sorumluluğunda son hızla ilerliyor. Mesleki eğitimle ilgili önümüzdeki yıllarda çok farklı atılımların, hamlelerin olduğunu hep beraber göreceğiz. Bu hamleler ilerledikçe bu tür okullara rağbetin çok artacağını, mesleki ve teknik eğitimin Türkiye'de gözde kurumlar haline geleceğine birlikte şahit olacağız."

TÜRKİYE MESLEKİ EĞİTİMLE KALKINACAK

Selçuk, bakanlık olarak Türkiye Cumhuriyetinin eğitim vasıtasıyla kalkınması konusundaki sorumluluklarının büyük olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

"Eğer ekonomimizi, demokrasimizi yükseltmek ve yüceltmek gibi bir amacımız varsa bunu eğitim vasıtasıyla yapacağımızın da farkındayız. Önümüzdeki yıllarda Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri ve yol göstericiliğiyle kabinemizin değerli üyelerinin destekleriyle Milli Eğitim Bakanlığının eğitim sistemindeki yapacağı işlerin çok büyük başarılara atacağı imzaların hep beraber şahidi olacağız. Bu okul, İvrindi'nin kalkınmasına hizmet olacak. Önümüzdeki yıllarda bu okulda okumak isteyen öğrencilerimizin sayısı artacak. Burada ortaya çıkacak üretim kapasitesiyle ekonomimize katma değer oluşturmuş olacağız."

YETİŞMİŞ ELEMAN İHTİYACI KARŞILANACAK

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı da şöyle konuştu:

"Bu okul, sektöründe eleman yetiştirip, eleman eksikliğini hissettirmeyecek. Hatta bu sektörde çalışmak isteyen, eleman arayan yurdun başka noktalarındaki işletmelere insan yetiştirecek bir tesisin temelini atıyoruz."

 

Holding adına konuşan Gürol Çarmıklı da madencilik sektöründe Çanakkale Lapseki ve Balıkesir İvrindi'de iki büyük projeye imza attıklarını belirterek, şunları söyledi: "Çalışmalarını uluslararası standartlarda yürüttüğümüz bu projede yatırım ve işletme süreçlerinde yetişmiş ara eleman ihtiyacının sektördeki eksikliğini hissettik. Ülkemizin kalkınmasında lokomotif rolü üstlenecek madencilik sektörünün yetişmiş insan gücüyle desteklenmesi bu anlamda büyük önem taşıyor."

 

Konuşmaların ardından protokol üyelerince temsili olarak butona basılarak lise ile altın madeni işletmesinin temeli atıldı.

01-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş