Arama sonuçları

Öğretmenlik Meslek Kanun Taslağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'da

Öğretmenlik Meslek Kanun Taslağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'da

Öğretmenlik Meslek Kanun Taslağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'da. Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunca hazırlanan, “Öğretmenlik Mesleği ve Eğitim Kurumu Yöneticiliğine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Politika Belgesi Taslağı", Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunuldu. 

Kurulun Twitter hesabından yapılan açıklamada, hazırlanan taslağa ilişkin bilgilere yer verildi. 

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUN TASLAĞI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DA

Buna göre, Öğretmenlik Mesleği ve Eğitim Kurumu Yöneticiliğine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Politika Belgesi Taslağı'nda, Türkiye'de eğitim-öğretimin kalitesinin artırılabilmesi için öğretmenlerin yetiştirilmesi, mesleğe kabulü, adaylık süreçleri, mesleki gelişimleri, kariyer basamaklarında yükselmeleri, mali hakları ile görev ve sorumluluklarına ilişkin temel politika önerileri yer aldı. 

EĞİTİM KURUMLARINA YÖNETİCİ ATAMA

Ayrıca, eğitim kurumu yöneticiliği konusunda "yöneticiliğin profesyonelleşmesi, yöneticilerin atanma biçimleri ve görev süreleri ile mali hakları"na ilişkin politika önerileri de belirtildi.

YENİ LİSE MODELİ DE HAZIR

Öte yandan, Kurul tarafından izleme görevi kapsamında, "Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Tasarımı"na ilişkin değerlendirme raporu da hazırlanarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. 

24-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş