Arama sonuçları

Oyak Renault ile Boğaziçi 'dijital dönüşüm' için çalışacak

Oyak Renault ile Boğaziçi 'dijital dönüşüm' için çalışacak

Oyak Renault ile Boğaziçi 'dijital dönüşüm' için çalışacak. Oyak Renault, üretim ve bakım süreçlerinde altyapısını dönüştürmek ve iş gücünü yeni teknolojilere adapte etmek üzere Boğaziçi Üniversitesi ile Türkiye'de ilk olma niteliği taşıyan bir iş birliği başlatıyor.

Oyak Renault'dan yapılan açıklamaya göre iki kurum  "Dijital Dönüşüm" projesinde buluştu. Buna göre rekabet avantajını korumak için imalat sektörünün ihtiyacı olan teknolojik dönüşümü sağlayacak ve akıllı teknolojilerin uygulamasına örnek olacak bir model oluşturulacak.

OYAK RENAULT İLE BOĞAZİÇİ 'DİJİTAL DÖRÜŞÜM' İÇİN ÇALIŞACAK

Projenin ikinci fazında, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları'nın bir izdüşümü üniversite kampusunda  oluşturulacak. "Model Fabrika" olarak adlandırılan bu çalışma ile Oyak Renault'nun ihtiyaçları, pratik ve sanal düzenekler üzerinde belirlendikten sonra dijital dönüşüm için gerekli aksiyonların alınması sağlanacak. 

OTOMOTİV DİJİTAL DÖNÜŞÜMDEN GEÇİYOR

Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, şunları dile getirdi:

"Günümüzde hep birlikte yeni bir sanayi devrimine tanıklık ediyoruz. İçinde bulunduğumuz ekosistemde başta Renault Grubu olmak üzere tüm otomotiv şirketleri dijital dönüşüm sürecinden geçiyor. Dijital dönüşüm kapsamında zihniyet ve yetkinlik değişimine odaklanarak fabrikamızda çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Tüm bu çalışmalarla geleceğin fabrikası olma yolunda hızla ilerlerken Boğaziçi Üniversitesi ile gerçekleştireceğimiz 'Dijital Dönüşüm' projesi ile Türkiye'de üniversite-sanayi iş birliğine örnek olmayı arzuluyoruz."

İNSAN KAYNAĞI DÖNÜŞÜYOR

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan da işbirliğine ilişkin şöyle dedi:

"Türkiye'nin en başarılı öğrencilerini mezun eden Boğaziçi Üniversitesi'nde dijital dönüşüm için gerekli olan insan kaynağını yetiştirmenin yanı sıra Oyak Renault projesinde olduğu gibi sanayideki mevcut nitelikli insan kaynağının dönüşümünü destekleyen programlara da öncelik veriyoruz. Dijital dönüşümü tetikleyen akıllı teknolojilerdeki bilimsel birikimi ve yetkinlikleriyle Boğaziçi Üniversitesi ve otomobilde Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşu Oyak Renault ile oluşturulan iş birliğinin ülkemizin yüksek teknolojili global ürünler çıkarma hedefine de katkıda bulunmasını temenni ediyoruz."

26-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş