Arama sonuçları

Proje Okul’da sıra öğretmenlere geldi

Proje Okul’da sıra öğretmenlere geldi

Proje Okul'da sıra öğretmenlere geldi. Geçtiğimiz mart ayında “dershane yasası”na eklenen bir maddeyle Türkiye’nin en gözde ve en yüksek puanla öğrenci alan okulları ‘Proje Okul’ yapıldı.

İstanbul'dan Kabataş Erkek, Kadıköy Anadolu, Cağaloğlu Anadolu, Hüseyin Avni Sözen, Kadıköy Fen, Balıkesir'den Sırrı Yırcalı, İzmir'den Cahit Kora, Ankara'dan Atatürk liselerinin de aralarında yer aldığı Türkiye'nin en yüksek puanlı bu okullarına  öğretmen ve müdür atamaları "yönetmelikler" dışına çıkarıldı.

PROJE OKUL'DA SIRA ÖĞRETMENLERE GELDİ

Proje Okul yapılan 170 liseye müdür ve öğretmen atamalarının bu yasaya dayanarak artık doğrudan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yapılmasına olanak sağlandı.

İSTANBUL ERKEK’E BÖYLE MÜDÜR ATANDI

Aralarında İstanbul (Erkek) Lisesi'nin de olduğu okullarına yeni müdürler bu şekilde atandı. ޞimdi anlaşılan sıra öğretmenlerine geldi. Proje Okullar listesinde olan Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'nde en az 12 öğretmene "Görev yeriniz MEB tarafından il emrine çekildi" denilerek, okulla ilişikleri kesilmeye başlandı.

Bu okulların yeni öğretmenlerini MEB seçip, atayacak. Öğrenciler de veliler de tepkili. Öğretmenlerinin görevden alınmasına yapacakları eylem ile tepki gösterecekler.

ESKİŞžEHİR'DE 40 ÖОRETMEN ALINDI 

Bu arada Proje Okul listesinde yer alan Eskişehir'in en gözde okullarından Eskişehir Anadolu Lisesi'nde 23, ETİ Sosyal Bilimler Lisesi'nde ise 17 olmak üzere toplam 40 öğretmen görevden alındı. Öğretmenler il milli eğitim müdürlüğü emrine verilerek, merkeze çekilirken, bu iki okula da "Bakan Oluru" ile yeni öğretmenler atandı. Görevden alınan eğitimciler sınavla bu okullara atanmıştı. 

SIRA DİОER OKULLARDAKİ ÖОRETMENLERE GELECEK

Eğitim İş Eğitim İş Sendikası İstanbul ޞube Yöneticisi Maksut Balmuk, “Müdürlerden sonra okulların öğretmenleri de değiştirilmeye başlanıyor. Hangi gerekçeyle öğretmenler değiştirilmeye çalışılıyor. Müdürler siyasi olarak yakın bulmadıkları öğretmenlerin bu şekilde okuldan gönderilmesini mi sağlıyor?” diye konuştu.

Fotoğraf: Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi

30-09-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş