Arama sonuçları

Siemens, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle geleceğin mühendislerine ilham veriyor

Siemens, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle geleceğin mühendislerine ilham veriyor

Siemens, geleceğin mühendislerine ilham vermek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve bölgesel ortağı Ayata Yazılım ile iş birliğine gitti. 

Şirketten yapılan açıklamaya göre, iş birliği kapsamında eğitimcilere Siemens Xcelerator portföyünden dijital tasarım yazılımları, proje bazlı müfredat ve eğitimleri verilecek.

Eğitim alan eğitimciler, öğrencilere gerçek dünyadan mühendislik eğitimi, tasarım zorluklarına katılma fırsatı, endüstri sertifikalarına hazırlanma ve alma şansı sağlamak için gereken özgüvene, yazılım kaynaklarına ve müfredata sahip olacak.

2 MİLYONU AŞKIN ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

Siemens Xcelerator yazılım ve hizmet portföyündeki tasarım, analiz ve üretime yönelik Solid Edge yazılımı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı 2 bin 410 okula ve buna karşılık 2 milyonu aşkın öğrenciye ücretsiz olarak sunulacak. Proje ile aynı zamanda bu okullarda hizmet veren 123 bin 491 öğretmene ulaşılacak.

Siemens ve bölgesel ortağı Ayata Yazılım'ın sürekli öğrenmeyi desteklemek için yeni eğitici öğrenme programlarıyla güncellemeye ve geliştirmeye devam edeceği online eğitimakademisi ayataakademi.com üzerinden verilecek eğitimler, eğitimcilere yönelik hizmet içi atölyelere de ev sahipliği yapacak. Platformdaki eğitimleri tamamlayan öğrenci ve öğretmenler, Ayata Yazılım onaylı Siemens'in Solid Edge sertifikası almaya hak kazanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mesleki ve İdari İşler Genel Müdürü Nazan Şener, Siemens ve Ayata Yazılım iş birliği kapsamında genel müdürlüklerine bağlı tüm okul ve kurumlar ile bu kurumlarda öğrenim gören tüm öğrencilere ücretsiz dijital tasarım ve mühendislik yazılımlarına erişim sağlanacağını belirterek, "Proje ile teknolojik fırsat eşitliğini sağlamayı hedefliyoruz. Öğrencilere lisanslı yazılım kullanma alışkanlığı kazandıracak olan proje, böylelikle telif hakkı bilincinin güçlenmesine de destek olacak" ifadelerini kullandı.

"AMAÇLARIMIZDAN BİRİ TASARIM, ANALİZ, ÜRETİM VE TEKNİK EĞİTİMDE İNOVASYONU HIZLANDIRMAK"

Siemens Türkiye Dijital Endüstriler Genel Müdürü Kerim Oal da okullara bilgisayar destekli 3D tasarım, analiz ve üretim için Siemens'in Solid Edge'ine erişim sağlamaktan heyecan duyduklarını aktararak, "Proje ile öğrenci ve öğretmenlere tasarım, üretim ve analiz alanlarında yeni teknolojiler konusunda eğitimler vereceğiz. Başlıca amaçlarımızdan biri de dijital teknolojilerin etkin kullanımı yoluyla tasarım, analiz, üretim ve teknik eğitimdeinovasyonu hızlandırmak" değerlendirmesinde bulundu.

Ayata Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Gülbeden ise Ayata Yazılım olarak birinci önceliklerinin eğitim olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Siemens Digital Industries Software desteğiyle çok önemli bir iş birliğine imza attık. Siemens'in Solid Edge'in sunduğu endüstriyel yazılım çözümleri sayesinde mesleki ve teknikeğitim öğrencileri, bilgisayar destekli teknik resimden hayallerindeki ürünün üretimine kadar tüm süreçleri dijital ortamda gerçekleştirebilecekler. Eğitime değer katmak hedefiyle kurduğumuz Ayata Akademi'nin sürekli güncellenen eğitim içeriği ile hem öğrencilerin hem de eğitimcilerin dijital tasarım, üretim ve analiz çözümlerinin eğitimlerine kolayca erişmesini hedefliyoruz."

22-11-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş