Arama sonuçları

Yeni müfredat için 45 bin 636 görüş

Yeni müfredat için 45 bin 636 görüş

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Diyarbakır’da "İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı"na katıldı. Eğitim öğretim niteliğiyle ilgili yeni projelerin hayata geçirileceğini anlatan Tekin, Bakanlığın gündemindeki önemli konulardan birinin yeni müfredat taslağı olduğunu belirtti.

Tekin, Türkiye'de kamuoyunun eğitim öğretimle ilgili bu kadar canlı olmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, müfredat değişikliklerinin toplumun her kesiminden ilgi ve alaka gördüğünü söyledi. Katkı ve önerilerin Bakanlıkta ciddi şekilde değerlendirileceğini vurgulayan Tekin, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sadece bir rakam vermek istiyorum. Bir hafta içinde eğitim öğretim müfredatlarımız, yani bizim program dediğimiz dokümanlar 1 milyon 372 bin defa indirilmiş. Yani o yüzlerce sayfa diye ifade ettiğimiz programlar 1 milyon 372 bin defa indirilmiş. Bu, çok devasa bir rakam. O dosyaların 1,5 milyona yakın kişi tarafından indirilmiş olması benim açımdan, problemleri kamuoyuyla birlikte çözmek isteyen, istişare süreciyle yürütmek isteyen bir Bakan olarak oldukça mutluluk verici bir şey.

45 BİNİN ÜZERİNDEN GÖRÜŞ

Aynı şekilde an itibarıyla, bunların bir kısmı ayrıntılı rapor, bir kısmı kısa düşünce, görüş ve öneri olmak üzere toplamda 45 bin 636 ayrı görüş bildirilmiş. Görüş bildiren, kanaat ifade eden kişilere teşekkür etmek istiyorum. Bütün bu katkılara, tüm bu yapıcı sürece açığız. Eğitim öğretim süreci ancak 86 milyon kişinin gerek gerçek gerek tüzel kişilerin gerek kamu kurumlarının, sivil toplum örgütlerinin katkısıyla desteklenirse güçlü bir altyapıya kavuşmuş olur."

CHP MİLLETVEKİLLERİNE: RANDEVULARI OLSAYDI

Bir gazetecinin "Bazı CHP'li milletvekilleri Bakanlığınız önünde basın açıklaması yapıyor, yeni müfredata ilişkin protestoları söz konusu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Tekin, katkı veren herkese açık olduklarını söyleyerek, şöyle devam etti:

“Sayın vekillerimize de biz orada çay ikram etmek istedik. Keşke biz orada olsaydık. 'Karşılıklı görüş alışverişiyle gelip sizi dinlemek istiyoruz, sorularımız var, sorularımıza cevap verir misiniz?' diye randevu olsaydı daha medeni, daha hukuk devleti, daha demokratik devlet kriterlerine uygun olurdu. Daha uygun bir zamanda onları da bekliyoruz. Geleceklerini bilseydik belki Diyarbakır'daki programımızı da başka bir güne ertelerdik ama şimdi medyadan öğrendim öyle bir şeyi. Kendilerine de ev sahipliği yapamadığımız için kusura bakmasınlar. Eğer böyle kamuoyuna popülist mesajlar vermek yerine ellerinde programlarla ilgili hazır dokümanlar, raporlar varsa onları da teslim almaları için arkadaşlara gerekli uyarıları yaptım. Onlar da bırakırlarsa mutlu olurum. Ama sadece böyle popülist mesajlar verip, 'Protesto ediyoruz!' dili hiç hoş olmaz, varsa raporlarını versinler, raporlarını değerlendirelim. Yoksa kendi tabanlarına vermek istedikleri siyasi mesajları verdiler. Teşekkür ediyoruz kendilerine."

04-05-2024


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş