Arama sonuçları

Bakan Tekin’den öğretmenlere: Yeni müfredatta ders saatleriniz değişmeyecek

Bakan Tekin’den öğretmenlere: Yeni müfredatta ders saatleriniz değişmeyecek

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğretmenler Odası Buluşmaları kapsamında Diyarbakır'daki öğretmenlerle tarihi İçkale Açık Hava Müzesi'nde bir araya geldi. Tekin, eğitimde rotalarını öğretmenlerle birlikte belirlediklerini söyledi. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli adını taşıyan yeni müfredat taslağına göre müfredatın sadeleştirildiği gerekçesiyle ders sürelerinin kısalıp kısalmayacağı sorusuna Tekin, şöyle yanıt verdi: "Müfredat değişikliğinin ders sürelerine etkisi söz konusu değil. Bu anlamda ders saatlerinde herhangi bir artış veya azalma olmayacak. Ders sürelerimiz mevcut hâliyle devam edecek."

 

KAÇ ÖĞRETMEN ATANACAK?

Öğretmen atamalarıyla ilgili gelen bir soru üzerine Tekin, "Muhtemelen pazartesi günü hem atanacak öğretmen sayısı hem de branş bazında kontenjan dağılımları açıklanmış olur" dedi.

Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili sorular üzerine Türkiye'de öğretmenlerin nitelikleri ve seçiminden, hizmet içi eğitimine kadar birçok konuyu kapsayan yeni bir düzenleme yaptıklarını belirtti.  Tekin, sözlerine şöyle devam etti: “Kanun; öğretmenlerin ve yöneticilerin hak, ödev ve sorumlulukları, öğretmenlik mesleğinde kariyer, eğitim çalışanlarının şiddetten korunması, öğretmenlerin hizmet içi eğitimi gibi konuları kapsayacak."

04-05-2024


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş