Arama sonuçları

Boğaziçi Rektörü Bulu'nun ilk icraatı: Kamera ihalesi

Boğaziçi Rektörü Bulu'nun ilk icraatı: Kamera ihalesi

Boğaziçi Rektörü Bulu'nun ilk icraatı: Kamera ihalesi. Atanması protestolara neden olan rektör Melih Bulu'nun ilk icraatının kamera ihalesi olması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’ne kurum dışından rektör olarak atadığı Melih Bulu, ilk icraatını gerçekleştirdi.

Evrensel’den Uğur Zengin’in haberine göre Bulu, üniversitenin kampuslarındaki güvenlik kameralarının onarım ve bakımı için ihale açtı. "Açık ihale usulü" yapılacak ihalede teklifler 22 Ocak’ta alınacak.

BOĞAZİÇİ REKTÖRÜ BULU'NUN İLK İCRAATI: KAMERA İHALESİ

İhaleyi alan firma, Boğaziçi Üniversitesi Kuzey, Güney, Kandilli, Kilyos, Uçaksavar, Hisar kampuslarında bulunan 573 kamera ile 39 kamera kayıt cihazının bakım ve onarımını yapacak. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 3 gün içinde bakım ve onarıma başlanacak.

KAMERALAR HER AN ÇALIŞACAK

Boğaziçi Üniversitesi tarafından yayımlanan teknik şartnameye göre, kameralar ve kayıt cihazları her daim ve zaman içinde çalışır vaziyette olacak.

Yüklenici firma, herhangi bir arıza durumunda arızaya 24 saat içinde müdahale ederek arızayı gidermekle mükellef olacak. Mesai saati dışında dahi gerçekleşen arızanın giderilmesi yüklenici firmadan talep edilecek.

Kamera ve kamera kayıt cihazlarının periyodik bakımları ise mart, haziran, eylül ve kasım aylarında yapılacak.

Bir dönem AKP’den milletvekili olmak için sıraya giren Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanması, başta okulun akademisyenleri ve öğrencileri olmak üzere geniş kesimlerin tepkisi çekmişti.

14-01-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş