Arama sonuçları

Bu karar ‘barınamıyoruz’ diyen öğrenciler için mi?

Bu karar ‘barınamıyoruz’ diyen öğrenciler için mi?

Yükseköğretim kurumlarında okuyan ancak KYK yurtları çıkmayan, fiyatların yüksekliği nedeniyle ev kiralamayan ve özel yurtlarda kalamayan öğrenciler son bir haftadır seslerini duyurmaya çalışıyor. “Barınamıyoruz” diyerek, içinde bulundukları durumu anlatmaya çalışan öğrenciler parklarda sabahlıyor.

Öğrenci kenti olarak da tanınan Eskişehir’de bugün İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplandı. Kurul, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında "tam kapanma" sürecine ilişkin yeni kararlar alındığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanlığı kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği anımsatıldı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL OLACAK?

2021-2022 akademik yılının başlamasıyla üniversitelerin yüz yüze eğitime geçeceğinden öğrencilerin çeşitli sebeplerle bir araya gelebilecekleri belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu durumun da virüsün yayılım hızının artmasına neden olacağı değerlendirildiğinden sosyal mesafeyi azaltan ve Kovid-19 tedbirlerini ihlal eden toplanmaların önlenmesine, halk sağlığının korunmasını sağlamak ve koronavirüsün yayılım hızının artışına mahal vermemek için ilimizdeki üniversitelerde eğitim-öğretim görecek öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması konusunda Eskişehir Valiliğince gerekli hizmetlerin verilmesine, pandemi ile ilgili alınan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uymayanlara idari para cezası uygulanmasına, gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir."

23-09-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş