Arama sonuçları

Eğitim sisteminde çözülemeyecek problem yok

Eğitim sisteminde çözülemeyecek problem yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Fen Liseleri Yöneticileri Tarih, Kültür, Medeniyet Bilinci Semineri kapsamında İstanbul'da bulunan okul yöneticileriyle "Okul Yöneticileri Buluşması" programında bir araya geldi. Özer, Bakanlık olarak 81 ilde hizmet etmeye, çocukların okullara erişimini kolaylaştırmaya, imkanlarını zenginleştirmeye ve geleceğin güçlü Türkiye'sinin inşasında görev alacak gençleri yetiştirmek için fedakarlık gösteren tüm öğretmenlere yardımcı olmak için tüm il ve ilçelerde seferber şekilde çalışmaya devam ettiklerini anlattı.

Özer, Türkiye'nin sadece bilimde, teknolojide değil, tüm alanlarda güçlendiği ve geçmişten gelen tefekkürü de bugüne taşıdığı zaman dünyaya farklı şey söyleyebilecek tek ülke olduğunu belirtti.

Özer, bir taraftan okullarda öğrencilerin akademik gelişimini ve öğretmenler ile yöneticilerin mesleki gelişimini desteklemekle ilgili çalışmaları devam ettirirken, özellikle okul yöneticilerinin Türk kültürü, edebiyatı, tarihi ve medeniyetiyle temas düzeyini artıracak vesileleri çoğaltmak istediklerini aktardı.

ÇÖZÜLEMEYECEK PROBLEM YOK

Özer, fen liselerinin ardından sosyal bilimler liseleri yöneticileriyle de İstanbul'da bir araya geleceklerini bildirdi."Gerçekten birlik, beraberlik içerisinde olduğumuz zaman eğitim sisteminde çözülemeyecek hiçbir problemin olduğuna inanmıyorum" diyen Özer, şöyle devam etti:

"İçtenlik, samimiyet, odaklanma olduğu zaman, en önemlisi açık ve net olunduğu zaman her türlü problemi birlikte çözebiliriz. Burada en büyük sorumluluk okul yöneticilerimize düşüyor. Özellikle okullarımızda güvenli, belli değerlerin yaşadığı bir okul iklimini tesis edip her geçen gün güçlendirebilirsek, o iklimi uzun süreler yaşayan öğrencilerimiz ve siz değerli öğretmenlerimiz sürekli dönüşecekler, sürekli çok daha iyi noktalarda okul ortamlarımız varlığını sürdürmeye devam edecek."

TARİHİ BİR ADIM ATILDI

Kısa sürede hayata geçen ve bugün tarihlerini açıkladıkları "Öğretmenlik Meslek Kanunu"nun uygulama sürecinin hayırlı olmasını temenni eden Özer, şöyle dedi:

"Gerçekten tarihi bir adımdı. Bu aşamalara gelmesi öyle kolay olmadı. Allah nasip etti ve hızlı bir şekilde kanun, yönetmelik çıktı ve bugün de yönergeyi ve takvimi yayınlamış olduk. İnşallah çok sayıda öğretmenimiz, bu kariyer süreçlerinden geçerek hem özlük haklarında iyileştirme hem de sürekli öğrenen, sürekli kendisini geliştiren insan olarak, bu süreçlerden çok daha faydalı şekilde yararlanarak, eğitim sistemimizin kalitesinin artmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum."

14-05-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş