Arama sonuçları

Öğretmene ‘eş durumu’ tayini Şubat’ta yapılacak

Öğretmene ‘eş durumu’ tayini Şubat’ta yapılacak

Öğretmene ‘eş durumu’ tayini Şubat’ta yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı televizyon programında öğretmenlerle ilgili soruları da yanıtladı. Sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin takvimin bugün açıklandığının hatırlatılması üzerine Selçuk, kamuda en büyük atamayı Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığını belirtti. 

Süreç ve imkanlara göre çalışmalara devam edeceklerini dile getiren Selçuk, "Milli Eğitim Bakanlığı olarak 'İhtiyaç yok.' demek doğru değil. Bunu söyleseniz de arka planı zayıf kalır. İhtiyaç var. İmkanlar ölçüsünde bunu daha da artırmakla ilgili elbette çalışırız" dedi. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENE ‘EŞ DURUMU’ TAYİNİ ŞUBAT’TA YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Sözleşmeli öğretmenlerin tayini ve eş durumuyla ilgili yeni bir düzenleme olacak mı?" sorusuna, "Bugün eş durumu meselesini çözdük. Şubatta bir atama yapacağız. Yani beklenti oydu" yanıtını verdi. 

Kanunen öğretmenlerin 4 yılı doldurmaları gerektiğini hatırlatan Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Bu daha önce 6 seneydi. Geldiğimde bunun üzerine çalıştık, 6 yılda 4 yıla indi. Bu sefer de '3 yıla insin.' diye bir beklenti oluşuyor. Hekimlerimiz, polislerimiz, askerlerimiz, savcılarımız, hakimlerimiz, hepsinin belli seneler de zorunlu hizmeti var. Öğretmenlikte de bu var. İstiyorum ki 4 yıl bir öğretmen o öğrencilerin öğretmeni olsun, 2. ve 3. sınıfta öğretmen değişmesin. Her değiştiğinde öğrenmenin kalitesi düşüyor. Benim ilk bakışım çocukların açısından, buna mecburum ama meslektaşlarımın hakkını, hukuku ve bulundukları zor şartları da biliyorum, onlar da biliyor. Öğretmenimizin lehine olduğu için kanunu düzenleme içerisinde bu 4 yılı 'Ağustos, temmuzu bekleyeceksiniz.' demek yerine şubatta eş durumu ataması yapalım diye bir karar aldık."

21-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş