Arama sonuçları

Pasta ve ekmek yapmayı öğrenecekler

Pasta ve ekmek yapmayı öğrenecekler

Pasta ve ekmek yapmayı öğrenecekler. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (SBMYO) bünyesinde iki yeni program açıldı.

KMÜ Rektörü Mehmet Akgül, yaptığı açıklamada, üniversite senatosunun teklifi Yükseköğretim Kurulu'nun onayıyla Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde Özel Güvenlik ve Koruma Programı ile Pastacılık ve Ekmekçilik Programı açılmasının uygun görüldüğünü belirtti.

PASTA VE EKMEK YAPMAYI ÖĞRENECEKLER

Yeni açılan programların hayırlı olması temennisinde bulunan Akgül, şunları kaydetti:

"Üniversitemiz farklı sektörlerdeki istihdam ihtiyacına yönelik olarak yeni bölümlerle milletimize hizmetini sürdürüyor. Bu doğrultuda Özel Güvenlik ve Koruma ile Pastacılık ve Ekmekçilik sektörlerine kalifiye eleman yetiştirecek olan yeni programlarımızı üniversitemize kazandırmış olduğumuz için mutluyuz. Akademik gelişimimiz, ihtiyaçlar doğrultusunda yeni programların açılmasıyla birlikte emin adımlarla devam edecek."

ŞEYTANLA MÜCADELE EDECEK DOÇENT ARAMIŞTI

Karaman'daki Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nin adı geçtiğimiz kasım ayında "Şeytanla mücadele edecek akademisyen" ilanı ile gündeme gelmişti. Üniversite, İslami İlimler Fakültesi'ne “Şeytanla mücadele edecek insan eğitimi üzerine çalışmaları bulunan” yardımcı doçent ilanı vermişti. Konunun medyaya yansıması ve tepki görmesi üzerine Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversiteye talimat verdi ve kadro ilanı iptal edildi.

ÜNİVERSİTE 'ŞEYTAN' İLE MÜCADELEDEN VAZGEÇTİ!

Üniversite kadro skandalının ardından yeniden ilana çıktı. Aynı fakültenin yardımcı doçentliği için bu kez “Uzakdoğu ülkelerinde Arapça eğitimi ve Arapça tahkik konularında çalışmaları olmak” şartı yer aldı.

15-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş