Arama sonuçları

Siemens Türkiye, öğrencilerle dijital fuarda bir araya geldi

Siemens Türkiye, öğrencilerle dijital fuarda bir araya geldi

Siemens Türkiye, "Dijital Geleceğini Şekillendir" mottosuyla düzenlenen Dijital Kariyer Günü kapsamında Türkiye genelinden üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Siemens'in Türkiye'deki 165. yılı kapsamında gençlerle bir araya gelen Siemens Türkiye ile Siemens Healthineers ve Siemens Gamesa şirketlerinden liderler, kariyer imkanlarını ve çalışma koşullarını geleceğin profesyonellerine aktardı. Çevrim içi platformda düzenlenen etkinlikte öğrenciler, geleceğin çalışma hayatı, yöneticilerin kariyer yolculukları, dijitalleşme, Siemens'te kariyer gibi konularda bilgi edindi.

 

"TÜRKİYE İLE BİRLİKTE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Gelis, şöyle dedi: "165 yıldır faaliyette olduğumuz Türkiye'de, ülkenin gelişimine pek çok katkı sunduk. Osmanlı'ya telgrafı getiren, 1913 yılında ilk elektrik tramvayını getiren, bundan tam 100 yıl sonra hızlı tren projesini hayata geçiren bir şirket olarak Türkiye ile birlikte büyümeye devam ediyoruz. En önemli odak alanlarımızdan biri olan Ar-Ge alanında 45 bin mühendis çalışıyor. Bu mühendislerden 700 tanesi ise İstanbul'daki Ar-Ge merkezinde görev yapıyor."

Siemens'te staj, yarı zamanlı işe alım ve tam zamanlı potansiyel iş fırsatlarının da öğrencilerle paylaşıldığı, tüm liderlerin videoları, sanal tur ve görsellerin yer aldığı etkinlik kaydı, 31 Mayıs'a kadar "www.shapeyourdigitalfuture.com" adresinden takip edilebiliyor.

06-05-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş