Arama sonuçları

ide Robotik Takımı’nın URC19 başarısı

ide Robotik Takımı’nın URC19 başarısı

ide Robotik Takımı’nın URC19 başarısı. ide okulları, 6. Sınıf öğrencileri Çağan Öncül ve Alpertunga Horasanlı’dan oluşan robotik takımı URC19’da finale kalarak 4’ncülük kazandı.

Bu sene ilk kez düzenlenen ve hem lise hem de ortaokul kademesindeki takımların karma bir şekilde karşılaştığı URC19, ide okulları 6. sınıf öğrencileri Çağan Öncül ve Alpertunga Horasanlı’dan oluşan robotik takımı da katıldı.

İDE ROBOTİK TAKIMI’NIN URC19 BAŞARISI

20 takımın birlikte yarıştığı ve genelinin lise takımlarının oluşturduğu yarışmanın eleme turlarında “inventors of ide” robotik takımı başarılı bir performans sergiledi. Başarılı performanslarının sonucu olarak en yüksek 2. puanı alarak bir üst tura geçen 8 takım arasında yer aldılar.

ide okulları, Bilişim ve Eğitim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Ömeroğlu ve  ve ide okulları Bilişim Teknolojileri öğretmeni Alim Keskin’in mentörlük yaptığı ide robotik takımı, Bosch Turker IT Direktörü Emel Yaşar Tural, Fairs Turkey Fuarcılık IT ve Online Projeler Direktörü Cihan Keser, Atasay CIO’su Bahadır Kumrallar ve İstanbul Ticaret Odası CIO Ethem Topgül’den oluşan URC19’ jürileri karşısında yaptıkları çalışmalara yönelik bir sunum gerçekleştirdi. Sonraki eleme turunda da başarılı bir süreç geçirerek finale kalan 4 takım arasında yer almaya hak kazandı.

 

Finale kalan takımlar arasında tek ortaokul takımı olan ide Robotik takımı öğrencileri, yarışmayı 4. olarak tamamladı. Lise kademesindeki öğrencilerle yarışarak dereceye giren tek ortaokul takımı olması da elde ettikleri başarıyı çok daha anlamlı hale getirdi.

 

ide robotik takımı, aynı zamanda yarışmadaki önemli ödüllerden biri olan ‘En İyi Programlama Ödülünü’ almaya da hak kazandı.

 

15-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş