Arama sonuçları

EBA TV: İlkokul öğrencilerine de kafa kesme sahnesi

EBA TV: İlkokul öğrencilerine de kafa kesme sahnesi

EBA TV: İlkokul öğrencilerine de kafa kesme sahnesi. Bugün başlayan uzaktan eğitimde gösterilen 'etkinlik filmleri' tartışmalara neden oluyor.

İlkokul, ortaokul ve lisede okuyan 18 milyon öğrenci için uzaktan eğitim bugün EBA TV üzerinden başladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 3 ayrı kanalda kendileri için hazırlanan dersleri izledi. Sosyal medyada da EBA TV en çok tartışılan konular arasında ilk sırada yer aldı.

EBA TV: İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE DE KAFA KESME SAHNESİ

Ortaokul 7’nci sınıf öğrencilerine Adnan Menderes’in hayatı ve idamı animasyonla izletildiğinin ortaya çıkması büyük tepki çekmişti. Bu görüntünün ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter adresinden bu görüntüleri onaylamadığını açıklamıştı.

KAFA KESME TÜM DETAYLARIYLA GÖSTERİLDİ

Bu kez de ilkokul 4’üncü sınıf öğrencileri için gösterilen Selahaddin Eyyubi animasyonunda kafa kesme sahnesi bütün detaylarıyla verildi. Fatımi hükümdarının öldürülmesi anlatılırken kafa kesme sahnesi de detaylı olarak öğrencilere gösterildi. Yine animasyonda savaş sahneleri de yer aldı.  

BAKAN SELÇUK NE DEDİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün başlayan EBA yayını sırasında yayınlanan idam görüntülerine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bakan Selçuk, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

BAKAN ZİYA SELÇUK'TAN O GÖRÜNTÜLERE İLİŞKİN AÇIKLAMA

 

Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte, üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık  bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam.

23-03-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş