Arama sonuçları

İşte MEB'in proje okulları

İşte MEB'in proje okulları

İşte MEB'in proje okulları. Geçtiğimiz eylül ayında çıkan Proje Okullar Yönetmeliği'ne göre 8 yılını dolduran başta müdürler olmak üzere yönetici ve öğretmenler başka okullara tayin edilmesine yönelik protestolarla son günlerde gündemde yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) tartışılan proje okulları uygulaması kapsamında toplam 200 okul bulunduğu ortaya çıktı.

İŞTE MEB'İN PROJE OKULLARI

Aralarında İstanbul (Erkek) Lisesi, Kadıköy Anadolu, Cihat Kora, Vefa Lisesi gibi Türkiye’nin en gözde okullarının bulunduğu proje okullar listesinde yalnızca Anadolu, fen ve sosyal bilimler liseleri yer almıyor. Listede Anadolu imam hatip, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile FETÖ soruşturması kapsamında kapatılıp devlete devredilen okullar arasından da okullar var.

PROJE OKUL LİSTESİNDE İMAM HATİP LİSELERİ

 

2016-2017 öğretim yılında Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Proje Okulları listesinde 99 Anadolu imam hatip lisesi bulunuyor. Bunlardan 13'ü birden fazla proje uyguluyor. Proje okulu olmayıp listede olan 3 okul var. Proje onayı olup açılmayan tek okul ise Beyoğlu İmam Hatip Ortaokulu.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı toplam 58 Anadolu, fen, sosyal bilimler lisesi proje okul kapsamında. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı 6'sı proje okul bulunurken, FETÖ soruşturması kapsamında kapatılıp devlete devredilen okullardan 37'si fen ve sosyal bilimler projesi/programı uygulayan okullar olarak eğitim verecek.

Toplam 200’ü bulan proje okullar şöyle:


21-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş