Arama sonuçları

MEB uzaktan eğitimi simülasyon ile anlatacak

MEB uzaktan eğitimi simülasyon ile anlatacak

MEB uzaktan eğitimi simülasyon ile anlatacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23-27 Mart'ta yapılacak uzaktan eğitim yöntemiyle ilgili süreci hafta içi simülasyonlarla anlatacaklarını belirtti. Selçuk, "Derslerin nasıl izleyeceğini, hangi kanallardan yayın alabileceğinizi, EBA'nın kullanımını örnek videolarla aktaracağız" dedi. 

Bakan Selçuk, Twitter hesabından koronavirüs nedeniyle alınan önlemler kapsamında açıklama yaptı. Selçuk, Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında 6-10 Nisan'da uygulanacak ikinci ara tatilin 16-20 Mart'ta uygulanması, 23-27 Mart'ta da uzaktan eğitim yöntemiyle eğitim öğretime devam edilmesi yönündeki kararı hatırlattı.

MEB UZAKTAN EĞİTİMİ SİMÜLASYON İLE ANLATACAK

Öğrencilerin bugünden itibaren evde bulunacağını, bir sonraki hafta uzaktan eğitimlerin başlayacağını belirten Selçuk, şu açıklamalarda bulundu:

"Ailelerimizin bizimle iş birliği içinde olmaları çok önemli. Biz gerekli altyapıyı ulusal ölçekte sağladık; velilerimizin de katılımıyla eğitimi zenginleştireceğiz. Uzaktan eğitimle ilgili olarak tüm süreci hafta içi size simülasyonlar ile anlatacağız. Derslerin nasıl izleyeceğini, hangi kanallardan yayın alabileceğinizi, EBA'nın kullanımını örnek videolarla aktaracağız."

14-03-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş