Arama sonuçları

‘İngilizce Hazırlık Programı’na uluslararası akreditasyon geldi

‘İngilizce Hazırlık Programı’na uluslararası akreditasyon geldi

Beykoz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun İngilizce Hazırlık Programı, Pearson tarafından geliştirilen, uluslararası tanınırlığa sahip kalite güvencesi ve akreditasyon sistemi olan “Pearson Assured” tarafından ikinci kez, bir yıl süreyle akredite edildi. 

Akreditasyon süreci içerisinde, üç ana başlık altında toplanan kriterlere göre uluslararası kalite güvencesi sistemi işletiliyor ve İngiltere'den gelen değerlendiricinin bağımsız raporu doğrultusunda "Pearson Assured" akreditasyonu veriliyor. Bir yıl süreyle akredite edilen Yabancı Diller Yüksekokulu’nun programı, ‘kurumsal yönetim’, ‘öğrenmenin yönetimi’ ve ‘ölçme değerlendirme yönetimi’ başlıkları altında 40 kalite ölçüt değerlendirmesinden geçerek tescil edildi.

Pearson Assured, dünyanın en büyük eğitim çözümleri şirketi Pearson tarafından geliştirilen, uluslararası tanınırlığa sahip kalite güvencesi ve bir akreditasyon sistemi. Bu akreditasyona sahip eğitim kurumlarının öğrencileri, uluslararası düzeyde tanınırlığa sahip “Pearson Assured Sertifikası” almaya hak kazanıyorlar.

100 ÜLKEDE ETKİLİ OLACAK

Yaklaşık 100 ülkede eğitim çözümleri alanında faaliyet gösteren Pearson tarafından sağlanan kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, gelişen dünya standartlarına göre geliştiriliyor ve uluslararası düzeyde kabul görüyor. Pearson Assured, kurumun kendi eğitim veya öğretim programlarının eğitim tasarımı, kalite güvencesi ve/veya değerlendirmesinin temelini oluşturan süreçlerin kalitesini garanti eden bir hizmet. Bu hizmet kalitesi, Beykoz Üniversitesi tarafından sunulan belirli nitelikleri veya eğitim programlarını değil, kurumun süreçlerini garanti ediyor.

Belirli ölçütlerde değerlendirmeye tabi tutulan Beykoz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun, bu ölçütlere uygun kalitede ve uluslararası standartlarda faaliyetini sürdürdüğünün tescillendiğini belirten Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Pınar Pamuk, şunları söyledi:

ÖĞRENCİLERİN KARİYERLERİ İÇİN ÖNEM

Öğrencilerin aldıkları sertifikaların uluslararası geçerliliklerinin de olacağını belirten Pamuk, şöyle devam etti:

“Öğrencilerimiz dilerlerse, bu kuruluş tarafından, başarıyla bitirdikleri İngilizce Hazırlık Programı’nın kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu gösteren Pearson Assured sertifikasını almaya hak kazanacaklar. Söz konusu sertifika, öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin, akademik ve mesleki olarak daha kapsamlı bir geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak. Pearson, dünya çapında 1000’den fazla kurum ile birlikte çalışıyor. Özellikle İngiltere’de, ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da birçok kurum ve kuruluş ile çalışmalar yürütülüyor. Dolayısıyla öğrencilerin kazandıkları sertifikalar, bahsedilen bölgelerde kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacaktır.”

16-09-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş