Arama sonuçları

'Kampusta İngilizce konuşun' talebi istifa ile sonuçlandı

'Kampusta İngilizce konuşun' talebi istifa ile sonuçlandı

'Kampusta İngilizce konuşun' tabeli istifa ile sonuçlandı. ABD'deki Duke Üniversitesinde öğrencilerine bir mail göndererek kampusta İngilizce dışında bir dil konuşmamaları uyarısında bulunan direktör, ilgili elektronik postanın basına sızması sonucu görevinden istifa etti.  

Amerikan basınına yansıyan haberlere göre, olay Kuzey Carolina eyaletinde bulunan ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak gösterilen Duke Üniversitesi'nde yaşandı.

'KAMPUSTA İNGİLİZCE KONUŞUN' TALEBİ İSTİFA İLE SONUÇLANDI

Üniversitenin Tıp Fakültesi'nde Lisansüstü Çalışmalar Direktörü olarak çalışan Megan Neely, öğrencilere bir mail göndererek kampusta sadece İngilizce konuşmalarını istedi. 

Neely, mailinde, iki fakülte görevlisinin kendisine gelip, Çince konuşan öğrencileri belirlemekte kendisinden yardım istediğini belirtti. Neely, bu öğretim görevlilerinin eğer Çince konuşan bu öğrenciler kendilerine staj için başvurursa onları hatırlamak istediğini belirttiklerini aktardı. 

ÇİNCE KONUŞAN ÖĞRENCİLER İÇİN

Neely, mailinde şöyle dedi:

"Fakülte üyeleri, Çince konuşan öğrencilerin İngilizcelerini geliştirme fırsatını değerlendirmedikleri ve başkalarının anlamayacağı bir dili konuşmak kabalığını gösterdikleri için hayal kırıklığına uğramışlardı." 

YOKSA İSTENMEYEN SONUÇLAR ORTAYA ÇIKAR

Öğrencilerine profesyonel ortamlarda ve kampusta İngilizce konuşmaları uyarısı yapan Neely, aksi halde "istenmeyen sonuçların" ortaya çıkabileceğini söyledi. 

Neely, söz konusu mailinin üniversite gazetesinde yayınlanmasının ardından direktörlük görevinden istifa etti ancak yardımcı doçentlik görevini sürdürecek. 

FAKÜLTE DEKANI ÖZÜR DİLEDİ

Tıp Fakültesi Dekanı Mary Klotman ise öğrencilere bir mail göndererek Neely'nin maili için özür diledi ve öğrencilerin kampüste istedikleri dili kullanabileceklerini söyledi. 

Öğrencilerin konuştukları dilin kariyer fırsatlarını etkilemeyeceğini vurgulayan Klotman, Neely'nin mailinin de soruşturulacağını kaydetti.

 

27-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş