Arama sonuçları

İstanbul’da tam gün eğitim için 10 bin 500 derslik gerek

İstanbul’da tam gün eğitim için 10 bin 500 derslik gerek

İstanbul’da tam gün eğitim için 10 bin 500 derslik gerek. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, eğitimde tam güne geçmek için 10 bin 500 dersliğe ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Yerlikaya, “Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin belirlediği hedef doğrultusunda; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede tam gün eğitime odaklanacağız" dedi.

 

Yerlikaya, Valiler Kararnamesi ile Gaziantep Valiliği'nden İstanbul Valiliği'ne atanan ve 3 Kasım'da yeni görevine başladı. Yerlikaya, bu kapsamda kendisine "hayırlı olsun" ziyareti gerçekleştiren Anadolu Ajansı (AA) İstanbul Bölge Müdürü Hüseyin Altınalan ile İstanbul Haberleri Editörlüğü Editör Yardımcısı Seyhan Sevinç'i kabul etti.

 

İSTANBUL’DA TAM GÜN EĞİTİM İÇİN 10 BİN 500 DERSLİK GEREK

Yerlikaya, İstanbul'da eğitimde tam güne geçmek için 10 bin 500 dersliğe ihtiyaç olduğunu vurguladı. Kentteki arsa sıkıntısının herkesin malumu olduğunu ancak çok gayret göstererek sonuna çözüm bulacaklarını aktaran Yerlikaya, şöyle konuştu:

"İlk etapta eğitimde tam güne geçme konusuna ciddi ağırlık vereceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin tekli eğitim konusunda belirlediği strateji ve hedef doğrultusunda; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede tam gün eğitime odaklandık. 39 kaymakamımız, 39 belediye başkanımız, Büyükşehir Belediyesi, Valilik, meslek odaları hep beraber, eğitimle ilgili yıllara sarih birikmiş bu okul sayısı ve toplamda 10 bin 500 dersliği yakında gelecekte bitirip tam gün eğitimini hayata geçeceğiz. Şikayet yok, çare var diyerek çalışacağız. Bu, beni motive eden bir söylemdir. Bunu benden çok duyacaksınız. Şikayet etmeye değil, çare üretmeye geldik. Bardağın boş tarafını görüp, dolu tarafını görmeme gibi şükürde acizlik göstermeyeceğiz."

Vali Ali Yerlikaya, sözlerini, "İstanbul'a mesai yetmez. Bunun farkındayım. İlk günkü gibi heyecan ve çalışma aşkımın devam etmesini diliyorum" diyerek tamamladı.

16-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş