Arama sonuçları

ÖSYM Başkanı Aygün: MSÜ sınavı ertelenecek

ÖSYM Başkanı Aygün: MSÜ sınavı ertelenecek

ÖSYM Başkanı Aygün: MSÜ sınavı ertelenecek. 29 Mart'ta yapılacak olan ve yaklaşık 400 bin adayın gireceği Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavının ertelenip ertelenmeyeceği sorusunun cevabı belli oldu. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter'da MSÜ sınavının ertelenip ertelenmeyeceğinin sorulması üzerine, 'Ertelenecek' açıklamasını yaptı. 

RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavına ilk yıl 300 bin, 2019 yılında ise 379 bin öğrenci girmişti. Sınavın tarihi ise 29 Mart. MSÜ adayları şimdi bu sınav ile ilgili ÖSYM’den yapılacak olan resmi açıklamayı bekliyor.

DİĞER SINAVLAR DA ERTELENCEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan koronavirüs ile ilgili toplantıdan sonra ilkokul, ortaokul ve liselerde iki haftalık, üniversitelerde ise 3 haftalık tatil açıklandı. Koronavirüs tatilinin ardından ise akla ÖSYM tarafından düzenlenecek sınavlar geldi. Bu sınavlar iptal edilecek mi?

ÖSYM TAKVİMİ DEĞİŞİR Mİ?

ÖSYM’nin açıkladığı sınav takvimine göre 29 Mart’taki MSÜ Sınavı’ndan sonra 4 Nisan’da da Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2020-DİB-MBSTS), 12 Nisan’da Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı görünüyor.

YKS ERTELENİR Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a ise katıldığı bir TV programında YKS’nin belirlenen tarihte 20-21 Haziran’da yapılıp yapılmayacağı soruldu. Selçuk, bu sınavla ilgili kararı YÖK ile ÖSYM’nin verebileceğine, onların alanı olduğunu söyledi.

18-03-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş