Arama sonuçları

YKS’ye daha önce başvuranlara da hak geldi

YKS’ye daha önce başvuranlara da hak geldi

Yurtdışında üniversite okuyacak öğrenciler için açılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ek başvuru sürecine daha önce başvuru yapmış adaylar da sınav bilgilerini güncelleyebilecek ve ek oturum için başvurabilecek. Daha önce yapılan açıklamada başvurusunu tamamlamış adayların bu süreçte başvuruda bulunamayacakları duyurulmuştu.

ÖSYM DUYURDU

ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle:

Adaylar başvurularını, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan 25-28 Mart 2024 tarihleri arasında yapabilecektir. Başvuru işlemleri 28 Mart saat 23.59’da son bulacak. ÖSYM başvuru merkezlerinden başvurular mesai saati bitiminde) sona erecektir. Sınav ücreti ödeme işlemleri ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartıyla 28 Mart 2024 tarihi saat 23.59’a kadar yapılabilecektir. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2024-YKS Kılavuzu’nda yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

BAŞVURUSUNU TAMAMLAYANLAR

2024-YKS'ye, 1-26 Şubat 2024 veya 5-7 Mart tarihleri arasında başvuru yapan adayların başvuru bilgileri geçerlidir ancak adaylar, istedikleri takdirde bu bilgilerinde (sınav merkezi değişikliği vb.) değişiklik yapabilecektir.

OTURUM EKLEME HAKKI

1-26 Şubat 2024 veya 5-7 Mart 2024 tarihleri arasında YKS’ye başvuran ancak AYT ve/veya YDT’ye girmek istemediği için ilgili oturumlara ait seçenekleri işaretlemeyen adaylar da istedikleri takdirde 2. geç başvuru günlerinde bu oturumlara girmek için başvuru yapabilecekler ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayabileceklerdir. Nüfus Müdürlüklerinden fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’nı edinen veya kartındaki fotoğrafını yenileyen adaylar da 28 Mart 2024 tarihinde saat 23.59’a kadar sistemdeki fotoğraflarını, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’ndaki fotoğraflarıyla kendileri güncelleyebileceklerdir.

25-03-2024


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş