Arama sonuçları

Galatasaray Üniversitesi: Liselerin ‘iç sınav’la geçişi kalkıyor mu?

Aralarında devlet liselerinin de yer aldığı öğretim programları Fransızca olan liselerin öğrencileri YKS’de belli başarı sırasını tutturdukları ve üniversitenin düzenlediği iç sınava da girdiklerinde Galatasaray Üniversitesi’ne giriyordu. Peki bu liselerin öğrencileri için artık bu uygulama son mu bulacak?

Devamını oku »

Galatasaray Üniversitesi: Liselerin ‘iç sınav’la geçişi kalkıyor mu? Galatasaray Üniversitesi: Liselerin ‘iç sınav’la geçişi kalkıyor mu?

Yurtdışında üniversitede denklik kriterleri yine değişti: Kimler YKS’ye girecek?

YÖK, yurtdışı üniversite diploma denkliği için kriterleri tekrar değiştirdi. Son değişikliğe göre kimler YKS’ye girecek, kimler YKS’ye girmeden denklik alabilecek?

Devamını oku »

 Yurtdışında üniversitede denklik kriterleri yine değişti: Kimler YKS’ye girecek?  Yurtdışında üniversitede denklik kriterleri yine değişti: Kimler YKS’ye girecek?

Yurtdışında ünivesitede denklik kararı: YKS için ek başvuru açılacak

YÖK’ün yurtdışında üniversite okuyanlara denklik vermek için YKS başvuruları bittikten bir hafta sonra getirdiği ‘YKS şartı’ tartışmalara neden olurken, YÖK karar aldı, bu öğrencilerin YKS’ye başvurmaları için yeniden başvuru sürecini başlattı

Devamını oku »

Yurtdışında ünivesitede denklik kararı: YKS için ek başvuru açılacak Yurtdışında ünivesitede denklik kararı: YKS için ek başvuru açılacak