Arama sonuçları

Kanada: En çok tercih edilen ülkelerden oldu

Kanada: En çok tercih edilen ülkelerden oldu

Kanada: En çok tercih edilen ülkelerden oldu. Hem lise hem de yükseköğretimde eğitimin kalitesi ile dikkat çeken ülkelerin başında gelen Kanada, yurtdışında eğitim almak isteyenlerin tercih ettiği ülkelerin başında geliyor.

Dünya sıralamalarına giren üniversiteleri ve sunduğu olanaklar ile Kanada’nın tercih edilen ülkelerden biri olduğunu söyleyen DinamoEdu’nun kurucusu Fatih Kuran, her yıl bu ülkeye olan talebin artığını vurguluyor.

KANADA: EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜLKELERDEN OLDU

Kuran, Kanada eğitim sistemiyle ilgili şunları şöylüyor:

“Kanada’da lise eğitiminde devlet ve özel okullar bulunuyor. Öğrencinin kendi ilgi alanına uygun tercihler yapmasına olanak sağlayacak okullar ders seçimleri yapma olanağı sunuyor. Dünyaca geçerli Kanada lise diploması ile öğrenciler diğer kabul şartlarını da sağladığında dilediği kolej veya üniversiteyi tercih edebiliyor. Öğrencinin belli bir alanda uzmanlaşıp pratik kazanmasını sağlayıp kısa sürede iş gücüne katılmasını sağlayan kolejler, belli iş alanlarına ve özel ihtiyaçlara hitap edecek sayısız program sunuyor. Co-op diye tabir edilen kolej ve iş dünyası işbirliğine dayalı okul eğitimi ile paralel giden staj programı şeklinde eğitim veriliyor. Bu eğitimde eğitmenler sektörden geliyor ve iş hayatında kullanılabilecek pratik eğitimler ağırlıklı dersler veriliyor. Öğrenciler bir yandan okurken staj da yapmaları dolayısı ile iş hayatına uyum süreci kısalıyor ve çoğu öğrenci okulu bitirdikten sonra staj yaptığı yerde işe başlıyor. Aynı zamanda da yükseköğretim kurumları da dünya sıralamalarına giriyor. “

 

 

23-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş